Plantator.org.ua • Просмотр темы - В Україні представили 20 нових сортів сої

Текущее время: 28 мар 2024, 11:29

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Администрация - info@Plantator.org.ua


UaPlantator

Форум о цветах и растениях
 



50 грн за реєстрацію в MONOBANK
Після отримання картки яку видадуть після встановлення додатку за посиланням - https://monobank.ua/r/xBdDsc



Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 15 фев 2022, 14:40 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 окт 2014, 20:44
Сообщения: 56
Откуда: Івано-Франківськ
Україна входить у топ-9 найбільших виробників сої в світі та є першою з виробництва цієї культури в Європі. Зокрема, над селекцією сої працюють фахівці Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України. У цій установі старша наукова співробітниця Людмила Мєдвєдєва вивела два десятки сортів сої.

Як повідомляє пресслужба НААН, Людмила Медвєдєва вперше познайомилася із соєю в 1977 році.

«Я не зраджую цій культурі вже 45 років. Культура чудова, окрім неї, жодна культура у світі не може за 100 днів створити таку кількість білку та жиру», – говорить спеціалістка.

Вона розповіла про створення нових сортів сої.

«На роботу приходимо рано вранці, щоб соя була в тургарі, а пилок був свіжий. Як тільки з’являються пелюстки, треба відкрити бутончик, взяти на голці пилок, обережно нанести його на бутон, який ще не розкрився, і закрити його. Потім на етикетці необхідно вказати сорти, які схрещуються, ім’я селекціонера і дату», – розповідає фахівчиня.

Ось таким чином з’явилося більше двох десятків нових сортів культури.

«Коли я прийшла, було 10 сортів сої. Зараз в нашому інституті їх вивели більше тридцяти, із них 10 сортів знаходяться в державному реєстрів сортів України», – додає Людмила Мєдвєдєва.

«Ізумрудна», «Валюта», «Золушка», «Ромашка» – такі назви має соя, яка була тут виведена. Ім’я новому виду дає той, хто його вивів, тобто селекціонер.

«Наприклад, сорт “Валюта” ми назвали на честь спеціалісток, які працювали над ним – Валентина, Людмила, Тетяна. Сорт “Ромашка” я назвала на честь свого сина Романа, а “Златослава” на честь онуки», – розповіла пані Мєдвєдєва.

Цікаво, що у 2012 році на Всеукраїнському конкурсі якості продукції «100 найкращих товарів України» соя Інституту Степу НААН отримала диплом «Кращого продукту Кіровоградщини», а селекціонерку нагородили «Орденом Княгині Ольги» ІІІ ступеня.

Найвищими своїми досягненнями науковиця вважає нові види культури, які вона створила.

«Це мої сорти. Кожен для мене важливий. Вони всі свого часу були чудовими», – зазначила пані Мєдвєдєва.


Вернуться к началу
 Профиль  
          
 

Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 23

.


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  

-