Plantator.org.ua • Просмотр темы - Чому не можна палити листя і траву та яке за це покарання?

Текущее время: 28 мар 2024, 14:08

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Администрация - info@Plantator.org.ua


UaPlantator

Форум о цветах и растениях
 



50 грн за реєстрацію в MONOBANK
Після отримання картки яку видадуть після встановлення додатку за посиланням - https://monobank.ua/r/xBdDsc



Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 5 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 23 окт 2019, 17:59 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 16 ноя 2012, 19:48
Сообщения: 1499
Откуда: Киев
Чому не можна палити листя і траву та яке за це покарання?

Вложение:
Чому не можна палити листя і траву та яке за це покарання.jpg
Чому не можна палити листя і траву та яке за це покарання.jpg [ 93.19 КБ | Просмотров: 1662 ]


Спалювання листя і трави завдає величезної шкоди людям і навколишньому середовищу. За це діяння законом України передбачені штрафи – від 170 до 1700 гривень.

З настанням осені в повітрі, замість приємного запаху опалого листя, вчувається їдкий сморід від спалювання сухого листя та трави. В пік такого паління повітря навколо стає важким і гірким. Медики наголошують, що збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів.

Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави для людей та природи? І які штрафи за це передбачені законом України? Здоров’ю 24 розповів про це голова ГО “Всеукраїнська організація Зелений Фонд”. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф” Максим Фролов.

При спалюванні 1 тонни листя виробляється 9 кілограмів шкідливих речовин, – коментує експерт. – На поверхні листя скупчуються вегетативні речовини, які при горінні перетворюються на шкідливі. Під час нагрівання з цих речовин випаровується бензопірен, через який у людей загострюються хвороби легень, серця, а також з’являються онкологічні захворювання. З димом у повітря також вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
– зазначив Максим Фролов

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що в рази посилює забруднення атмосфери. Наприклад, при згорянні поліетиленового пакета, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.

Паління є не менш шкідливим і для навколишнього середовища. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Через дим від вогнищ страждають дерева. Вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

До того ж цей процес збільшує промерзання землі у 2-4 рази. Фауна страждає не менш, аніж флора. У сухому листі згорають зимуючі комахи. У землі від диму задихаються гризуни. Часто не встигають втекти зайці. Згорають пташині гнізда. Страшно, що саме зі спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

Якщо вогонь є на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Густий дим є напівпровідником і здатний стати причиною короткого замикання лінії електропередач. Існує також загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Окрім того, дим погіршує видимість на дорогах, що призводить до збільшення ДТП”.

Прикро, що палії не розуміють користі опалого листя та сухої трави. Адже його можна використовувати як добриво, тобто перетворювати на компост. Використовувати його можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки.

За законом України в населених пунктах відкрите спалення листя заборонене. Стаття 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення вказує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків накладається штраф у розмірі від 170 до 340 гривень. А стаття 82 застерігає, що за порушення правил зберігання, розміщення, утилізації та використання відходів штраф сягає 1700 гривень.


Вернуться к началу
 Профиль  
          
 

СообщениеДобавлено: 22 дек 2019, 18:25 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 16 ноя 2012, 19:48
Сообщения: 1499
Откуда: Киев
Український студент розробив технологію, яка дозволяє робити з опалого листя папір



Вернуться к началу
 Профиль  
          
 
СообщениеДобавлено: 12 янв 2020, 19:22 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 16 ноя 2012, 19:48
Сообщения: 1499
Откуда: Киев
У Києві планують побудувати комплекс з переробки та утилізації рослинних відходів для подальшого виробництва біопалива. Про це заявив заступник начальника Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Савченко на відкритті Оболонського пункту збору та утилізації новорічних ялинок.

«Київ виробляє 120 тисяч тонн опалого листя щороку. Побудова спеціальної установи, яке дозволить отримати біогаз з рослинних залишків, поступово вирішить проблему з їх накопиченням і утилізацією », – пояснив чиновник.

Савченко при цьому уточнив, що біогаз, який можна буде отримати від переробки листя, є найменш шкідливим для навколишнього середовища серед всіх видів палива, і дає найбільше енергії.


Вернуться к началу
 Профиль  
          
 
СообщениеДобавлено: 20 окт 2020, 19:33 
Не в сети

Зарегистрирован: 12 янв 2017, 18:56
Сообщения: 182
Откуда: Киев
Вложение:
листья осенью на гумус.jpg
листья осенью на гумус.jpg [ 37.6 КБ | Просмотров: 1206 ]


Вложения:
листья осенью.jpg
листья осенью.jpg [ 79.43 КБ | Просмотров: 1206 ]
Вернуться к началу
 Профиль  
          
 
СообщениеДобавлено: 20 фев 2021, 17:43 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 16 ноя 2012, 19:48
Сообщения: 1499
Откуда: Киев
Верховна Рада 311 голосами проголосувала в цілому за законопроєкт № 3526 Про посилення захисту лісів, торфовищ і земель (лісового та водного фонду) від пожеж, який збільшує штрафи за підпали і випалювання рослинності.

Документом вносяться зміни у водний кодекс, кодекс цивільного захисту, земельний кодекс, а також у кодекс про адміністративні правопорушення.

Штраф накладається за знищення та пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, в тому числі в прибережних захисних смугах та на островах, зайнятих лісами. Цивільній особі за вищевказане загрожує штраф від 3 060 до 6 120 гривень, а посадовій особі — 5 300 до 21 420 грн. За випалювання торфовищ громадянин повинен буде заплатити 3 060 до 6 120 грн, а посадова особа від 15 300 до 21 420 грн.

Законопроєкт також збільшує існуючі штрафи за знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних насаджень, а також за порушення прав держвласності на ліси.


Вернуться к началу
 Профиль  
          
 

Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 5 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 91

.


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron

-